HomeShopLed Display SolutionFloor Stand Digital Display Dahua LDV65-SAI200 65” Floor Standing Digital Signage
Previous product
Back to products
Next product
Dahua LDV55-SAI200 55” Floor Standing Digital Signage ৳ 180,000.00
Dahua Technology
Dahua LDV65-SAI200 65” Floor Standing Digital Signage
৳ 210,000.00
>High quality panel, industrial-grade design, full metal casing, 5mm tempered protective glass.
>Supports picture, audio, video, PDF, IPC stream, time, weather, etc.
>MPS platform provides unified remote management for system integrators and media operators.
>Built-in media player software and USB player provide multiple methods to play contents.
[elementor-template id="12029"]
Description
Specification:
Dahua LDV65-SAI200 Digital Signage Display
IModel 1/2.8″ Progressive Scan CMOS
Screen Size 65”
Aspect Ratio 9:16
Resolution 1080×1920
Display Colors 16.7M (8 bits)
Brightness 450nits
Wi-Fi Yes
Speaker 2W×2
Smart Signage Platform Media Publish System
Power & Environmental Conditions
Power Supply AC100-240V (+/- 10%), 50/60Hz
Type Internal
Consumption(Typical) 90.3W
Consumption(Standby) Less than 0.5W
Operating Temperature -10℃~+55℃(14℉~131℉)
Operating Humidity 10%~90%
Mechanical Specification
Dimensions (With Pedestal) 2243.5×946.7×63.6mm (88.3″×37.3″×2.5″)
Package Screen: 2273×1127×299mm(89.5″×44.4″×11.8″)
Pedestal: 1127×683×354mm(44.4″×26.9″×13.9″)
Gross Weight Screen: 99kg(218.3lb)
Pedestal: 24.5kg (54lb)
Accessory
Included in Box LDV65-DZ, hex bolt, screws(M8*30)
Pedestal LDV65-DZ, hex bolt, screws(M8*30)
Internal Player
Dahua LDV65-SAI200 Digital Signage Processor Cortex-A7 1.5GHz Quad Core CPU
There are no reviews yet.
Be the first to review “Dahua LDV65-SAI200 65” Floor Standing Digital Signage” Cancel reply
Close
Video processor HD-VP210
৳ 18,000.00
-9%
HUIDU HD-W66 Single Color WiFi Controller
The 2nd generation Dual-mode player HD-A4
-6%
Huidu HD-C35C The 3rd Async control card
৳ 9,000.00 Original price was: ৳ 9,000.00.৳ 8,500.00Current price is: ৳ 8,500.00.
-5%