HomeShopLed Display SolutionFloor Stand Digital Display Dahua LDV49-SAI200 49” Floor Standing Digital Signage
Previous product
Dahua LDV55-SAI200 55” Floor Standing Digital Signage ৳ 180,000.00
Back to products
Next product
Dahua LDV43-SAI200 43” Floor Standing Digital Signage ৳ 135,000.00
Dahua Technology
Dahua LDV49-SAI200 49” Floor Standing Digital Signage
৳ 150,000.00
>High quality panel, industrial-grade design, full metal casing, 5mm tempered protective glass.
>Supports picture, audio, video, PDF, IPC stream, time, weather, etc.
>MPS platform provides unified remote management for system integrators and media operators.
>Built-in media player software and USB player provide multiple methods to play contents.
[elementor-template id="12029"]
Description
Specification:
Display
Model  LDV49-SAI200
Screen Size 49”
Aspect Ratio 9:16
Resolution 1080×1920
Display Colors 16.7M (8 bits)
Brightness 400nits
Wi-Fi Yes
Speaker 2W×2
Smart Signage Platform Media Publish System
Power & Environmental Conditions
Power Supply AC100-240V (+/- 10%), 50/60Hz
Type Internal
Consumption(Typical) 70W
Consumption(Standby) Less than 0.5W
Operating Temperature -10℃~+55℃(14℉~131℉)
Operating Humidity 10%~90%
Mechanical Specification
Dimensions (With Pedestal) 2013.5×721.7×63.6mm (79.3″×28.4″×2.5″)
Package Screen: 2043×902×299mm(80.4″×35.5″×11.8″)
Pedestal: 902×683×354mm(35.5″×26.9″×13.9″)
Gross Weight Screen: 77.2kg(170.2lb)
Pedestal: 20.5kg (45.2lb)
Included in Box Power cord, Wi-Fi antenna, user manual, remote control
Pedestal LDV49-DZ, hex bolt, screws(M8*30)
Internal Player
Processor Cortex-A7 1.5GHz Quad Core CPU
There are no reviews yet.
Be the first to review “Dahua LDV49-SAI200 49” Floor Standing Digital Signage” Cancel reply
Close
HD-D15 Video Controller for Small LED Screen
BX-VSM sending card
-25%
HD-R512 Conventional Receiving Card
HD-U60-75 Single-dual Color HUB75 Series Controller
-15%Hot
HUIDU HD-WF2 Full Color WiFi Controller
৳ 1,000.00 Original price was: ৳ 1,000.00.৳ 850.00Current price is: ৳ 850.00.
-13%Hot
Outdoor P10 RGB LED Module Full Color
-5%