HomeShopLed Display SolutionFloor Stand Digital Display Dahua LDV43-SAI200 43” Floor Standing Digital Signage
Previous product
Dahua LDV49-SAI200 49” Floor Standing Digital Signage ৳ 150,000.00
Back to products
Next product
Wireless Remote Control HK-980 ৳ 1,200.00
Dahua Technology
Dahua LDV43-SAI200 43” Floor Standing Digital Signage
৳ 135,000.00
>High quality panel, industrial-grade design, full metal casing, 5mm tempered protective glass.
>Supports picture, audio, video, PDF, IPC stream, time, weather, etc.
>MPS platform provides unified remote management for system integrators and media operators.
>Built-in media player software and USB player provide multiple methods to play contents.
[elementor-template id="12029"]
Compare
Add to wishlist
Categories: Floor Stand Digital Display, Led Display Solution Tag: Dahua LDV43-SAI200
Display
Model LDV43-SAI200
Screen Size 43”
Aspect Ratio 9:16
Resolution 1080×1920
Display Colors 16.7M (8 bits)
Brightness 450nits
Wi-Fi Yes
Speaker 2W×2
Smart Signage Platform Media Publish System
Power & Environmental Conditions
Power Supply AC100-240V (+/- 10%), 50/60Hz
Type Internal
Consumption(Typical) 60W
Consumption(Standby) Less than 0.5W
Operating Temperature -10℃~+55℃(14℉~131℉)
Operating Humidity 10%~90%
Mechanical Specification
Dimensions (With Pedestal) 1938.5×651.7×63.6mm (76.3″×25.7″×2.5″)
Package Screen 1969×832×299mm(77.5″×32.8″×11.8″)
Pedestal 832×683×354mm(32.8″×26.9″×13.9″)
Gross Weight Screen 66kg(145.5lb)
Pedestal 20.5kg (45.2lb)
Accessory
Included in Box Power cord, Wi-Fi antenna, user manual, remote control
Pedestal LDV43-DZ, hex bolt, screws(M8*30)
Internal Player
Processor Cortex-A7 1.5GHz Quad Core CPU
There are no reviews yet.
Be the first to review “Dahua LDV43-SAI200 43” Floor Standing Digital Signage” Cancel reply
Close
HD-D15 Video Controller for Small LED Screen
৳ 3,000.00
-29%Hot
HD-U63 Single-dual Color U-disk controller
৳ 1,200.00 Original price was: ৳ 1,200.00.৳ 850.00Current price is: ৳ 850.00.
-9%
HUIDU HD-W66 Single Color WiFi Controller
৳ 3,500.00 Original price was: ৳ 3,500.00.৳ 3,200.00Current price is: ৳ 3,200.00.
-7%Hot
LED Module P10 Green One Color Outdoor LED Modules SMD LAMP
The 2nd generation Dual-mode player HD-A6
Video processor HD-VP210
-6%
Huidu HD-C35C The 3rd Async control card
-13%Hot